نکات ورودی در فنگ شویی

فنگ شویی در دکوراسیون

۹۸/۰۲/۲۳
نوشته شده توسط سارا رضایی ادمین پیج moonsun_fengshui اینستاگرام

برای اینکه انرژی های حاکم بر یک ملک رو به دست بیاریم لازم است که شاخصه های محیطی (فنگ شویی فرم) و تریگرام ملک را محاسبه کنیم تا در نتیجه بفهمیم که کدامین بخش‌های محل زندگی یا کار ما انرژی بهتری دارد و کدامین بخش ها نیاز به تراپی دارند.

مبحث فنگ شویی شاخصه‌های محیطی و محاسبه تریگرام ملک مبحث پیشرفته تر فنگ شویی که در کارگاه‌های آموزشی ما در آینده تدریس خواهد شد.

در این بخش به مباحث کلی تر و کاربردی تر فنگ شویی بسنده میکنیم.

 

هر خانه ای به بخش های مختلف از قبیل نشیمن، سرویس‌های بهداشتی، اتاق خواب و.. دسته بندی می‌شود ولی از منظر فنگ‌شویی 3 قسمت در یک خانه از اهمیت بالایی برخوردار است:

  1. درب ورودی ملک
  2. آشپزخانه
  3. اتاق خواب

 

به طور کلی این 3 بخش بر اساس محاسبه تریگرام ملک بهتر است که در قسمت درست واقع شده باشند و متاثر از شاخصه های محیطی منفی نباشند و مشاوران فنگ‌شویی کلاسیک هنگام ارزیابی ملک این 3 قسمت را مورد توجه ویژه قرار می‌دهند.

 

درب اصلی

درب اصلی بیانگر دهان ملک است جایی که انرژی(Qi) از محیط خارج به داخل وارد می‌شود. درب ورودی زمانی انرژی خوب و سالم به درون وارد میکند که همراه با عوامل محیطی مثبت باشد.

نکته مهم این است که هنگام ارزیابی درب ورودی نه تنها باید به عوامل خارج از منزل توجه کنید بلکه باید ببینید چه عواملی در داخل ملک بر درب ورودی تاثیر میزاره.

عوامل منفی خارجی:

1- تیر چراغ برق، درخت و یا هر گونه مانعی در فاصله ای کم در رو به روی درب ورودی

2- ورودی خیلی تاریک و سایه دار بر اثر انبوه درختان و گیاهان، اینگونه ورودي ممکن به نظر زیبا بیاد ولی مانع رسیدن نور به ورودي و به خطر افتادن سلامت ذهنی ساکنین ملک می‌شود و اصطلاحا یین شا (Yin Sha) نامیده می شود.

3- باز نشدن راحت درب ورودی . درب ورودی بایستی به راحتی باز شود منظور این است که اگر شما هر روز با کلید در ورودی خانه تان درگیر هستید این را بدانید که فرصت ها هم به سختی می توانند وارد خانه شما شوند. همچنین بایستی درها لولای خشک و زنگ زده نداشته باشند تا درب به راحتی باز شود.

4- بیش از حد بزرگ و یا بیش از حد کوچک بودن درب ورودی. یک در ورودی خوب نباستی خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باشد بایستی تناسب داشته باشد و با ارتفاع مناسب باشد. اگر درب ورودی خیلی بزرگ باشد انرژی ها بیشتر از حد نیاز وارد می شوند که این مناسب نیست.

5- باز نشدن کامل درب ورودی. در ورودی بایستی به صورت کامل باز شود نباید به وسایل پشت در گیر کند.

مواردی برای فنگ شویی در ورودی

- حدالمقدور در ورودی به فضای کوچک وارد نشود.

- گیاهانی مثل گیاه یشم، اسپانی فیلوم، پتوس، سانسوریا، سوسن عنکبوتی و یا آگلونما  و ... را در کنار درب ورودی، داخل و یا خارج آن برای جذب انرژی بگذارید.

- اگر واحد شما در آپارتمان در انتهای یک راهروی بلند است گذاشتن گیاهان بالا در دو طرف ورودی به جذب انرژی کمک می کند

- اگر واحد شما روبروی آسانسور، موتورخانه، محل شوت زباله، خروجی اضطراری می باشد گذاشتن گیاهان بالا مناسب می باشد

-وجود فضای روشن(Bright Hall), روبرو ی درب ورودی و داخل ملک بعد از درب ورودی؛ منظور از فضای روشن، نورانی بودن و روشنایی بصری فضا نیست بلکه منظور فضای باز و بدون مانع برای جمع شدن و حرکت راحت انرژی (Qi) هست.

- درب ورودی روبروی تقاطع T شکل جزء مواردی هست که باید اجتناب شود؛ اگر درب ورودی منزل نزدیک تقاطع T شکل هست با کاشت درخت و کشیدن حفاظ تا حدودی میشه تاثیر انرژی بد تقاطع Tشکل رو کاهش داد.

- اگر درب ورودی مستقیما رو به سرویس بهداشتی باز بشه، به معنای نحسی و یا بد یمنی نیست بلکه اینگونه معنی میشه که انرژی (Qi) که وارد خونه میشه به سرعت وارد سرویس بهداشتی میشه و هدر میره چون سرویس های بهداشتی جزء جاهایی در منزل هستند که کمترین زمان رو درون سپری میکنیم.

-آینه در مقابل درب ورودی، باعث برگشت انرژیی (Qi) یا تاثیر منفی نمیشه و این موضوع کاملا ریشه در خرافه داره، تنها دلیل منطقی برای قرار ندادن آینه رو به روی درب ورودی اینه که ممکنه هر بار که وارد منزل میشیم و درب رو باز میکنیم از دیدن فردی (تصویر خودمون در آینه) رو به رومون شکه بشیم یا بترسیم برای همین آینه رو به روی درب ورودی پیشنهاد نمیشه ولی از منظر فنگ‌شویی هیچ تاثیری روی انرژی(Qi) ورودی منزل ندارد.

- درب ورودی و درب پشتی ساختمان نباید رو به روی هم در یک خط مستقیم قرار بگیرند چون انرژی (Qi) پس از ورود به داخل ملک به سرعت از درب پشتی خارج میشه و فرصتی برای چرخش در فضای ملک نخواهد داشت.