گیاهان خوب و گیاهان بد از دیدگاه فنگ شویی

نکات گیاهان در دکوراسیون از منظر فنگ شویی

۹۸/۰۳/۱۱
نوشته شده توسط سارا رضایی ادمین پیج moonsun_fengshui اینستاگرام

از منظر فنگ شویی گیاهان به دو دسته خوب و بد تقسیم میشن که این تقسیم بندی بیشتر مربوط به قرار دادن نوع خاصی از گیاهان در جهت‌های مناسب بر اساس نقشه باگوآ است.

از اونجایی که فنگ‌شویی مبحثی در رابطه با انرژی هاست به طور قطع تاکید میکنه بر انرژی واقعی خود گیاه که شامل سلامت کلی گیاه، ظاهر گیاه و اینکه چه حسی رو به فرد منتقل میکنه؛ مثلا اگه شما در منزل یا محل کارتون بامبو (گیاه محبوب فنگ‌شویی) دارید ولی گیاه شما مریض و در حال مرگ باشه از نظر فنگ‌شویی گیاهتون انرژی خیلی بد و منفی در فضای شما ایجاد میکنه در مقایسه با اینکه گیاهی و نگهداری میکنید که اصلا اسمی ازش در فنگ‌شویی برده نشده ولی کاملا سرحال و سلامت و زیباست و مهمتر اینکه شما از دیدنش لذت می‌برید.

تا زمانی که گیاه شما سلامت هست و در جایگاه درستش بر اساس نقشه باگوآ قرار گرفته و از نظر بصری زیباست مطمئن باشید انرژی فوق العاده ای رو در زندگیتون به گردش در میاره.

گیاهان مناسب از نظر فنگ‌شویی به دو دسته تقسیم میشن:

1-  گیاهان فنگ‌شویی که تصفیه کننده هوا هستند و بیشتر گیاهان در این دسته جای می‌گیرند مثل نخل زیبای اریکا و سرخس

نخل اریکا

 

سرخس

 

2- گیاهانی که از دیدگاه سنتی فنگ‌شویی به گیاهان جذب کننده ثروت یا پول معروفند، مثل بونسای و گیاه جید/یشم یا کراسولا

بونسای

 

گیاه یشم

 

گیاهان نامناسب از منظر فنگ‌شویی گیاهانی هستند که به خاطر ظاهرشون انرژی های ناخوشایند وارد منزل می‌کنند که نمونه ی کلاسيک اون گیاه کاکتوس هست و گیاهان خشک شده و مرده.

کاکتوس

گیاه پژمرده

 

نکته مهم:اگه شما جزو دوستداران گیاه کاکتوس هستید، مطمئن باشید حس خوب و عالی که از گیاهتون میگیرید در الویته و با خیال راحت از گیاهتون مراقبت کنید چون این گیاه برای شما حامل انرژی مثبت و خوب هست.

 

جایگاه مناسب گیاهان بر اساس اصول  «مقدماتی» فنگ‌شویی

بر اساس اصول مقدماتی فنگ‌شویی بهترین جهت‌ها برای قرار دادن گیاهان بر اساس نقشه باگوآ، جهت‌های شرق، جنوب شرقی و جنوب هست.

اگر دوست دارید گیاهان تون رو در جهت‌های دیگه قرار بدید حتما از تعداد محدود و کمی گیاه استفاده کنید.

نکته خیلی مهمی که باید بهش اشاره و تاکید کنیم اینه که بر اساس چرخش انرژی های سالیانه در یک ملک (visiting annual flying stars) ، و انرژی کلی و حاکم بر یک ملک (house trigram) ،ممکنه جهت های ذکر شده بر اساس اصول فنگ‌شویی مقدماتی بهترین جهت برای قرار دادن گیاه نباشه پس اگر قرار چیدمانتون و قرار دادن گیاهانتون بر اساس اصول فنگ‌شویی پیشرفته باشه حتما از مشاورین و متخصصین فنگ‌شویی کلاسیک کمک بگیرید.

 و نکته آخر اینه که حتما به متراژ ملکتون هنگام خرید گیاه دقت کنید اصل هارمونی و تعادل جزو لاینفک اصول فنگ‌شویی هست.